Ana Sayfa / Moloz Atım Hizmet Bölgelerimiz / Sancaktepe Moloz Atım Hattı

Sancaktepe Moloz Atım Hattı

Sancaktepe Moloz Atım Hattı
Sancaktepe Moloz Atım Hattı

Moloz atım işlemleri belediyelerin kendi görev tanımları arasında olduğu gibi özel şahıs firmaları tarafından yerine getirilmektedir. Molozlar toplanarak belediyenin belirlemiş olduğu sahalara götürülmesi yasal bir zorunluluktur. Molozların belirlenen moloz atım alanları dışında bir yere dökülmesi yasaktır. Yasağa uyulmaması durumunda da nakdi cezai işleme tabidir. Para cezasının yanı sıra molozun dökülmüş olduğu yerden kaldırılarak dökülme alanına götürülene kadar olan bütün masrafların kişi tarafından karşılanması gerekir.

Moloz atım işleminde ödenen ücret nakliye sırasında kullanılan aracın büyüklüğü ve çalışan kişilerin çoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Moloz alım işlemi için aranılması durumunda gerekli olan araçlar ya da ihtiyaç duyulan çalışanlar molozun alınacağı yere gönderilir. Moloz alım işlemleri sırasında yükleme şartları el verişli olması halinde genellikle kepçe kullanılır. Kepçenin kullanılması maliyetin düşürülmesini ve zamandan tasarruf edilmesini sağlar.

Moloz Atım İşlemi

Molozların miktarına göre iş makineleri tercih edilse de bazı alanlarda iş makinelerinin giremeyeceği durumlar meydana gelir. Bu durumlarda insan gücü kullanılması gerkmektedir. Özellikle de binalarda insan gücü kullanılması zorunludur. Böyle durum karşısında molozların çokluğuna göre çalışan sayısı belirlenir. Bu sayede moloz atım işlemi yerine getirilir.

İnşaatlar işleri nedeni ile molozların ortaya çıktığı gibi tadilatlar nedeni ile de birçok moloz ortaya çıkar. Bu molozlara tadilat molozu ismi verilir. Tadilat molozları oldukça yoğunluktadır. Aynı zamanda insan sağlığını da büyük ölçüde etkilemektedir. Tadilat molozları bu alanda faaliyet gösteren firmalar tarafından olduğu yerden alınır ve atılması için ayrılan yerlere dökülür.

Rastgele Moloz Atma Cezası Nedir?

Sancaktepe Moloz Atım Hattı
Sancaktepe Moloz Atım Hattı

Kişilerin buldukları yerlere rastgele moloz atımı yapması yasaktır. Bu nedenle de cezaları oldukça ağırdır. Çevreye moloz dökülmesi sağlığa zarar vermesi nedeni ile yasaklanmıştır. Uymayan kişilere de yüklü miktarda cezalar uygulanır. Çöp kenarlarına, bitkilerin üzerine moloz dökülmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Belediye tarafından moloz toplaması için oluşturulmuş olan firmalar vardır. Firmalardan randevu alarak molozlarınızın toplanmasını ve belediye tarafından belirlenmiş olan alanlara boşaltılma işlemi sağlanır. Bu sayede sağlığa herhangi bir zararı olmadan ve ceza almadan doğru işlem gerçekleştirilir.

https://www.moluzcu.com/moloz-nedir-moloz-yigini-ne-demektir-dokme-cezasi/ yazımızda yapılan işlemler ve cezalar hakkında detaylı bilgiye alabilirsiniz.

Moloz yığını toplatmak için hemen arayın hemen teklif alın: tel: +90 541 370 6564