Ana Sayfa / Moloz Atım Hizmet Bölgelerimiz / Gaziosmanpaşa Moloz Atım Hattı

Gaziosmanpaşa Moloz Atım Hattı

Gaziosmanpaşa Moloz Atım Hattı
Gaziosmanpaşa Moloz Atım Hattı

Moloz, inşaatlardan ya da yapıların yıkılması nedeni ile ortaya çıkan tuğla, taş, kireç şeklindeki döküntülerden meydana gelir. Molozlar genel olarak yapılan tadilatlardan oluşurlar. Molozlar oldukça ağır olan kalıntılardır. Aynı zaman da sağlık açısından da zararlı olan atıklardır. Molozların atım işlemi oldukça zordur. Molozların belediyelerin çöplüğüne ve etrafa atılmaları yasaktır. Moloz atımı için belediye tarafından belirlenmiş olan ve yaşam alanının dışarısında bulunan alanlar vardır. Bu işlemin yerine getirilmesi amacı ile işin uzmanı olan ekipler tarafından molozlar toplanarak döküm sahalarına boşaltılırlar. Bu işlem sayesinde molozlar yaşam çevresinden uzaklaştırılarak sağlığa zarar vermeleri de engellenmiş olur. Bu nedenle oldukça önemli bir işlemdir.

Açık Alan Moloz Alım Nedir?

Gaziosmanpaşa Moloz Atım Hattı
Gaziosmanpaşa Moloz Atım Hattı

Açık alanlar genel olarak iş makinelerinin rahatlıkla girebildiği alanlardır. Bu nedenle de daha kolay bir şekilde yerine getirilen bir işlemdir. Açık alanda fazla moloz olması durumunda kepçe ile moloz toplama işlemi yerine getirilir. İş makinesi ile yerine getirilen işlemler hem daha kısa sürede yapılır hem de daha uygun bir ücret ile işlem yerine getirilmiş olur. Bu nedenle de işlemin iş makineleri ile yapılması en doğrusudur. Ancak tercih işlemi kişilerin kendisine aittir. Eğer iş makinesi yerine işçiler ile yapılması istenirse işlem o şekilde yerine getirilir. Açık alanda yer alan moloz atım işlemleri sırasında belediyeden izin almaya gerek yoktur. Bunun nedeni ise açık alanda moloz atım işlemleri sırasında altyapılara herhangi bir zarar verilme durumu yoktur.

Kapalı Alan Moloz Alım Nedir?

Kapalı alanda yerine getirilen moloz atım işlemlerinde hem çalışanlardan hem de moloz yoğunluğuna bağlı olarak iş makineleri ile işlem yapılır. Bu durum yoğunluğun yanı sıra çalışma alanına göre de değişiklik gösterir. Çünkü bazı alanlarda iş makinelerinin girme ve çalışabilme durumu söz konusu değildir. Aynı zamanda yüz elli çuvala kadar gerçekleşecek olan moloz atım işlemlerinde çalışanlar tek başlarına işlemi yerine getirirler. Çuval talep edilmesi durumunda çalışanlar tarafından çuval getirilir. www.duvaryikimkirim.net sitesinden hizmetler hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Moloz yığını toplatmak için hemen arayın hemen teklif alın: tel: +90 541 370 6564

Gaziosmanpaşa Moloz Atım Hattı
Gaziosmanpaşa Moloz Atım Hattı